Giełdy Kryptowalut - jak zacząć
07.11.2022

Obecnie na rynku kryptowalut jest bardzo wiele giełd, zarówno Polskich jak i światowych.

Inwestując na jakiejkolwiek giełdzie, musimy być świadomi, że inwestujemy tyle pieniędzy ile możemy stracić, a strata środków przejdzie praktycznie bez większego wpływu na nasze dotychczasowe życie, to ważne w przypadku podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Każdej z giełd, której powierzymy swoje pieniądze może przytrafić się jakiś niespodziewany "ZONK", może zostać zhakowana, jest prowadzona przez nieuczciwych właścicieli, którzy w pewnym momencie mogą podjąć decyzję o zwinięciu interesu, zapakują walizki waszymi pieniędzmi i znikną. Pamiętajmy o tym, że giełda jest pośrednikiem między nami, a naszymi środkami krypto.

PAMIĘTAJ: Pieniądze na giełdzie nie są Twoje, to pieniądze giełdy przypisane do Twojego konta, które w każdej chwili mogą zostać zamrożone lub mogą zniknąć. Nie trzymaj wszystkich swoich środków na jednej giełdzie kryptowalut.

W pierwszej kolejności, wszystkim nowym inwestorom polecam, przed dokonaniem jakiejkolwiek wpłaty środków, dobrze zapoznać się z możliwościami zabezpieczenia swojego konta przed nieautoryzowaną wypłatą środków. Giełdy oferują różnego rodzaju zabezpieczenia, o których opowiem w kolejnym materiale, z których warto skorzystać. Jest to bardzo ważny element naszej działalności w Internecie, a zwłaszcza na rynku kryptowalut - Cyberbezpieczeństwo.

W obecnej chwili korzystam z 4 giełd kryptowalut. Generalnie interfejs każdej giełdy jest bliźniaczy, jest bardzo intuicyjny i potrafiąc obsługiwać jedną giełdę, nie będziemy mieli problemu, żeby poruszać się po innych.

W moich zakładkach widać takie giełdy jak:
1. ByBIT.com
2. OKX.com
3. GATE.io
4. Binance.com

Osobiście polecam na dzień dzisiejszy giełdę ByBit ze względu na brak opłat transakcyjnych SPOT, czyli kupno/sprzedaż bez prowizji ze strony giełdy - bardzo miło :)
Poniżej link referencyjny do założenia konta na ByBit:
https://www.bybit.com/en-US/invite?ref=1W14JV

Dodatkowym atutem jest fakt, iż nie musimy przechodzić pełnej weryfikacji konta(przesyłania skanu dowodu osobistego), żeby mieć możliwość *tradowania i wypłaty czy wpłaty środków krypto na giełdę - jest to bardzo duży atut tej giełdy.
 

Tradowanie - to aktywność polegająca na spekulacji, której przedmiotem są zmieniające się ceny najróżniejszych aktywów inwestycyjnych. Wiele osób myli lub dyskredytuje dziedzinę handlu (trading) nazywając go hazardem.

PAMIĘTAJ ! ! !
Nie liczy się wolumen - jaką ilością pieniędzy grasz, liczy się jaki % zysku jesteś w stanie wypracować. Ucz sie tradingu na małych kwotach, wyłącz emocje i analizuj fakty, wspieraj swoje decyzje wiedzą i wskaźnikami, graj według wcześniej ustalonych zasad, nie uprawniaj hazardu.

Więcej na temat giełd, przepisó, zabezpieczeniach i narzędziach w kolejnych artykułach.
 

Aktualności