Web 3.0 - Poczuj różnicę
04.11.2022


Web 3.0 to nadchodząca trzecia generacja Internetu, w której strony internetowe i aplikacje będą mogły efektywniej przetwarzać informacje przy użyciu technologii takich jak uczenie maszynowe, big data, blockchain i inne.
 
Web 3.0  jest rozwijany przez wielu programistów z całego świata, a specjaliści blockchain są teraz najbardziej pożądani w branży IT. Wynagrodzenie na umowę B2B waha się od 15 000 PLN netto do 50 000 netto w zależności od doświadczenia i umiejętności.

Na powyższym zdjęciu zamieściłem odpowiedniki dotychczasowo większości z Wam znanych platform internetowych o światowym sukcesie i zasięgu. Zdecentralizowane aplikacje pojawiły się już na web3.0 i warto im się przyjrzeć bliżej.

Dobrym przykładem web3.0 jest przeglądarka internetowa BRAVE(większy opis w przyszłości będzie pod linkiem tutaj).
Dla wielu znany jako killer reklam. Przeglądarka jest w tym specjalistą, w połączeniu z domyślnym ustawieniem wyszukiwania przez portal presearch.com(o tym w następnym artykule pod linkiem tutaj) wprowadza nas w klimat web3.0 (+MetaMask).
Chodzi tutaj głównie o to, że BRAVE płaci za uwagę poświęconą przez każdego użytkownika. BRAVE docenia twoją aktywność w Internecie, dostajesz wzamian token BAT, który jest wyceniany na rynku kryptowalut.
Aktualna cena BAT: https://www.coingecko.com/en/coins/basic-attention-token
Brave to przeglądarka oparta na silniku chromium o ogólnodostępnym kodzie źródłowym -> open-source. Na obecną chwilę umożliwia w prosty sposób import zakładek z najpopularniejszych przeglądarek internetowych. W łatwy sposób przesiądziesz się z obecnej przeglądarki na BRAVE, zachęcam również używania na telefonach komórkowych, dla zachęty napiszę:

BRAVE WYCINA WSZYSTKIE REKLAMY Z FILMÓW NA YOUTUBE ! FILM MIMO UMIESZCZONYCH REKLAM LECI BEZ PRZERW !
link do ściągnięcia przeglądarki: https://brave.com/pl/download/

Wszystkich wydawców YouTube zapraszam do zapoznaniem się z odpowiednikiem WEB3.0 https://odysee.com/

Pozdrawiam
TM

Aktualności