zkSync - mainnet i darmowe tokeny do odebrania -air drop
05.04.2023

ZkSync to jedno z najbardziej obiecujących projektów kryptograficznych w dziedzinie skalowalności sieci blockchain. ZkSync to rozwiązanie zaprojektowane z myślą o zwiększeniu liczby transakcji, jakie można przeprowadzić na blockchainie, jednocześnie zachowując pełną prywatność użytkowników.

Projekt ZkSync został opracowany przez zespół złożony z doświadczonych programistów kryptograficznych i specjalistów w dziedzinie blockchainów. Jego celem jest opracowanie skalowalnego rozwiązania dla Ethereum, które pozwoli na przeprowadzenie tysięcy transakcji na sekundę, a jednocześnie zachowa bezpieczeństwo i prywatność użytkowników.
Jak działa ZkSync?

ZkSync opiera się na zastosowaniu tzw. dowodów zerowej wiedzy (zk-SNARK), które pozwalają na przeprowadzenie transakcji bez ujawniania żadnych informacji na temat użytkownika lub jego portfela. Dzięki temu, że cały proces przeprowadzany jest w pełni prywatnie, żadne dane osobowe nie są widoczne na blockchainie, co zwiększa bezpieczeństwo transakcji i pozwala użytkownikom zachować pełną kontrolę nad swoimi danymi.

ZkSync jest również bardzo wydajny, co pozwala na przeprowadzenie tysięcy transakcji na sekundę, a jednocześnie zachowanie niskich kosztów transakcyjnych. ZkSync działa na zasadzie warstwy drugiej, co oznacza, że większość transakcji przeprowadzana jest poza blockchainem, a jedynie wynik transakcji jest zapisywany na blockchainie.

ZkSync to rozwiązanie zaprojektowane z myślą o ułatwieniu korzystania z blockchainów, co ma pozwolić na rozwój rynku DeFi oraz innych aplikacji opartych na blockchainie. Dzięki zastosowaniu dowodów zerowej wiedzy, ZkSync może również przyspieszyć adopcję blockchainów w innych dziedzinach, takich jak sektor medyczny czy e-commerce.

Podsumowanie

ZkSync to jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań kryptograficznych na rynku, które pozwala na zwiększenie wydajności blockchainów, zachowując jednocześnie pełną prywatność użytkowników. Jego zastosowanie może znacznie przyspieszyć rozwój rynku DeFi oraz innych aplikacji opartych na blockchainie, a jednocześnie zwiększyć bezpieczeństwo i prywatność użytkowników.
 
 

Szybki tutorial co zrobić żeby twój portfel zakwalifikował się do Air Drop:
1. Wchodzisz na stronę Chainlist.org
2. Podłączasz portfel (pamiętaj o BEZPIECZEŃSTWIE, do airdropów używaj świerzego portfela najlepiej pustego nigdy wcześniej nie używanego)
3. Dodajesz sieć zkSync do swojego MetaMask
4. Wchodzisz na stronę portal.zkSync.io
5. Przelewasz ETH z sieci ERC20 do sieci zkSync
6. Wchodzisz na stronę mute.io, klikasz przycisk LunchApp
7. Wykonujesz jakikolwiek ruch na tej sieci, np. wymieniasz część ETH na USDC
8. Koniec

Aktualności